קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

שסתום אל חוזר

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

רבים מוצאים עצמם מבולבלים כאשר מדובר על התקנה, החלפה או רכישה של דוד שמש. בעת החלפה של דוד עולות לא מעט שאלות כמו: מה הוא הגודל של הדוד לו אני זקוק? איזה חברה כדאי לבחור שתבצע את ההתקנה ביעילות? כמה עולה להחליף דוד? על פי מה נקבע מחירו של דוד חדש? לכמה קולטנים אני זקוק? ועוד שאלות ותהיות רבות.

אנשי המקצוע בתחום מערכות האנרגיה הסולארית ודודי השמש מנצלים לעיתים קרובות את חוסר הידע והבלבול של הלקוח, ומציעים ללקוח לבצע עסקאות ולרכוש מוצרים במחירים מופקעים. על מנת להימנע ממצבים כאלו חשוב לדעת כמה שניתן על פעולתו של הדוד, החלקים השונים ההכרחיים, והחלקים הנלווים אשר יסייעו לכם לבחור את הדוד המתאים לכם ולמשפחתכם.

למעט החלקים העיקריים אשר מהם מורכב הדוד כמו קולטן השמש, הצנרת השחורה, מיכל המים, הציפוי והחומר המבודד, ישנם עוד מספר תוספות חשובות בהתקנה של דוד שמש, שכדאי לדעת על קיומם. למשל: חשוב לצייד את הדוד בשסתום ביטחון אשר מגן על הדוד בפני התפוצצות, חשוב להוסיף מאיץ חום לדוד על מנת לקבל מים חמים במהרה, וחשוב מאוד להוסיף לדוד שסתום אל חוזר.

מה הוא שסתום אל חוזר

שסתום אל חוזר הוא שסתום חד כיווני, אשר נכנס לפעולה במקרה של הפסקת מים, ומורכב בנקודה בה נכנסים מים קרים אל הדוד. כאשר אספקת המים לדוד מתבצעת בצורה רגילה השסתום עומד דומם, אולם ברגע בו ישנה הפסקת מים מסיבה כלשהי, נכנס השסתום לפעולה, ומונע חדירה של מים חמים מן הדוד חזרה אל צינור המים הקרים.

רבים נוטים להפחית בחשיבותו של שסתום זה, מאחר והשימוש בו נעשה רק כאשר ישנו מצב של הפסקת מים. אולם, הפסקת מים אחת לא צפויה יכולה להרוס את דוד השמש כולו, ולכן השימוש בשסתום זה הוא חשוב ביותר. בעת התקנת שסתום אל חוזר, יש לשים לב כי ההתקנה תתבצע כך שכיוון זרימת המים הקרים יתבצע לתוך הדוד עצמו, לשם כך ישנו חץ המראה את אופן ההתקנה על גבי השסתום.

התקנת דוד שמש במרכז

שסתום זה עולה בסביבות ה- 70 שקלים ליחידה, השקעה קטנה וחד פעמית, שיכולה להציל את הדוד שלכם בעת הפסקת מים.

מה הם היתרונות בהתקנת שסתום אל חזור?

להתקנת שסתום אל חזור ישנם מספר יתרונות עיקריים:

  • בעת הפסקת מים השסתום פועל ומונע בריחה של מים חמים מן הדוד חזרה אל צינור המים הקרים, ובכך מונע התקררות מהירה של המים שכבר חוממו.
    כאן ישנו חסכון רב בזמן שיש להמתין עד לחימום חוזר של המים שכבר התקררו, וחסכון רב בכסף, שכן על מנת לחמם את המים חזרה, לעיתים יש צורך להפעיל את המתג ואת המערכת החשמלית.

  • נוסף על כך, התקנת שסתום אל חזור מונעת תקלות בגוף החימום, שעשויות להיווצר אם הגוף יפעל במצב בו אין מים.

סיוע של אנשי מקצוע

על מנת לוודא, כי חלק חשוב זה אכן מצוי בדוד השמש שלכם, ועל מנת לבצע התקנת שסתום אל חזור בצורה יעילה וזריזה, צרו קשר היום עם פאר עמוס! אנו מתמחים בתיקון והתקנה של מערכות סולאריות ודודי שמש כבר למעלה מ- 40 שנה.

צרו קשר עם פאר עמוס דודי שמש וחשמל באמצעות הטופס למעלה או בטלפון.

דילוג לתוכן