קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

קולטי שמש

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

רכישה והתקנה של קולטי שמש

חברת פאר דודי שמש וחשמל מציעה שירות מקצועי ומענה בכל מה שקשור למכירת קולטי שמש ודודים. החברה מקצועית ומובילה בענף, לה ידע רב ומוניטין שמספק ללקוחות את הפתרון המתאים והטוב ביותר בהתאם לצורך ולנסיבות.

הפרימיום שיביא למקסימום

גם אתם מעוניינים ליהנות ממים חמים, זמינים וזולים? מחפשים דודי שמש שיעבדו במלוא תפוקתם? כאן, בחברת פאר עמוס, תוכלו למצוא את כל השירותים הדרושים לכם תחת קורת גג אחת:

  • שיווק ומכירה של קולטי שמש איכותיים, הנושאים את תו התקן של מכון התקנים הישראלי.
  • התקנת קולטי ודודי שמש במרכז ובאזורים נוספים בארץ, על ידי מתקינים מורשים ומנוסים.
  • תחזוקת הקולטים, לרבות ניקוי תקופתי.
קולטי שמש
קולטי שמש

מהם קולטי השמש

מתקנים אלו אחראים על קליטת קרני השמש ועל המרת האנרגיה הסולרית לאנרגיית חום, וזאת לטובת חימום מים. מכשירים אלו עומדים למעשה בבסיס פעילותו של דוד השמש, ובלעדיהם פעולת חימום המים לא הייתה מתאפשרת. חברת פאר עמוס מספקת ללקוחותיה קולטי שמש איכותיים, וכן שירותי תיקון ואחזקה ברמה הגבוהה ביותר.

מה ההבדל ביניהם לבין מערכות סולאריות >>

כיצד הם פועלים

קולטי השמש הם למעשה תיבות פח' שעליהן מותקנים פאנלים סולריים הסגורים במכסה זכוכית. המתקנים הללו מותקנים על גג הבית, בזווית של כ- 45 מעלות וכשהם פונים לכיוון דרום, זאת כדי שיוכלו לקלוט כמות מקסימלית של קרני שמש.

הקולטים עצמם מחוברים לדוד באמצעות צינור שחור, שדרכו מוזרמים המים מהדוד אל הקולטים ובחזרה. צבעו השחור של הצינור, מסייע לקליטת חום מרבית.

מכיוון שמים חמים קלים יותר ממים קרים, הם עולים מעלה, אל דוד השמש, ובמקומם יורדים מטה מים קרים שהיו עד כה בדוד. בהמשך, מים אלו מתחממים ועולים אף הם בחזרה לדוד. כך נוצר תהליך מחזורי של חימום וזרימת מים, ואנו נהנים ממים חמים וזמינים לשימוש מיידי.

דרישות תחזוקת קולטי שמש

כדי שנהנה ממים חמים וזמינים באופן מיידי ולאורך זמן, לא די בהתקנת קולטי שמש איכותיים. עלינו גם להקפיד על תחזוקתם של המתקנים החיוניים הללו. מכיוון שהם מותקנים על הגג, רחוק מעיננו ומתשומת לבנו, אנו נוטים לשכוח שהם חשופים ללכלוך רב: אבק, חול, שאריות זפת וצבע, לשלשת ציפורים ועוד.

כשלכלוך זה חוסם את שטח הפנים של הקולטים, היכולת שלהם לקלוט קרני שמש ולעבוד במלוא תפוקתם פוחתת. במצב שכזה אנו נאלץ להמתין זמן רב יותר עד שכל המים הדרושים לנו יתחממו. ניקוי תקופתי יפתור את הבעיה.

אילו סוגי קולטי שמש קיימים?

יש סוגים שונים של קולטים. הסוג הבולט והשימושי ביותר הוא קולט נחושת. הנחושת מתאימה לשימוש במרבית ערי הארץ. לנחושת כמה תכונות שמסבירות מדוע היא מתאימה למטרה זו. היא מונעת התפתחות של חלודה וקורוזיה בדוד.
כמו כן נחושת נחשבת למוליכת חום מעולה, מה שמאפשר לנצל את קרני השמש באופן מקסימלי ולאפשר חימום של מים אפילו בימים שאינם מוצפים בשמש.

באזורים קרים יותר שיש בהם גם ימים של קרה קיצונית, מומלץ לבחור בקולטים מסוג סקדיול 40. קולטים אלו עמידים וחזקים יותר, וגם אם המים יקפאו הצינור לא יישבר כתוצאה מכך.

איך לבחור קולטי שמש לדוד?

באופן כללי יצרני הדודים מוכרים קולטים מותאמים לכל דוד. אמנם בפועל ניתן לבחור ולחבר כל קולט אחר. אך תמיד מוטב להיות צמודים ליצרן ולהמלצות שלו. אם כי במקרה בו קולט נשבר או יצא מכלל שימוש, ויש צורך להחליף ניתן לשקול את הנקודות הבאות: איכות ועמידות של קולטים, גודל של קולטים בהתאם לתפוקה, בחירת קולטים עמידים יותר וכן הלאה.

מי יכול לבצע התקנת קולטי שמש?

התקנה של קולטי שמש מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמציעים מענה בתחום דודי שמש. אלו חברות ספציפיות שמוכרות את המוצרים הללו וגם מבצעות את ההתקנות הללו בפועל. העבודה מתבצעת על ידי מומחים שמתקינים את הקולטים ואת הדוד בזווית הרצויה ובמקום המתאים, על מנת לאפשר שימוש יעיל שמנצל כראוי את קרני השמש.

מתי מתקנים קולט שמש ואיך מתבצע התיקון?

קולט שמש הוא לוח זכוכית. לרוב מקרים של שבר ותקלה אינם ניתנים לתיקון, מה שצריך זה פשוט להחליף את הקולט בחדש. אם כי חשוב להיות ערניים ולהקפיד על אחזקה נכונה של הקולט, מה שמפחית את הסיכון לתקלות. הדבר כולל התקנת מסנן לנטרול אבנית ועוד. כמו במערכות רבות אחרות, שימוש נכון ואחזקה טובה מונעים נזקים ומאפשרים שימוש לאורך זמן.

שאלות נפוצות

קולט שמש הוא החלק שמופקד על חימום המים שמגיעים אלינו מדוד השמש. יש סוגים שונים של קולטי שמש, נזהה אותם לפי המנח האלכסוני שלהם על גגות הבניינים.

קולט שמש מורכב מלוח זכוכית שמותקן בתוך מסגרת. בתוך הקולט קיימים צינורות שהמים זורמים בהם.

את הקולט יש לנקות הן בחלקו החיצוני, כדי למנוע מצב בו קרני השמש לא מצליחות להיקלט בלוח הזכוכית מחמת שכבת לכלוך. גם את הצינורות הפנימיים צריך לנקות מאבנית. הניקוי מתבצע על ידי אנשי מקצוע

במקרים בהם קולטי השמש נשברו ויצאו מכלל שימוש, יש צורך לבצע החלפת קולטי שמש. פעולה זו מתבצעת על ידי חברה מומחית בענף דודי שמש והחלפת קולטים.

קולטים צריך להחליף רק כאשר נוצרת תקלה. לרוב קולטים יכולים לשרת אותנו בנאמנות למשך תקופה ממושכת של עשר שנים ויותר.

חברת פאר מזמינה אתכם לקבל מענה מקצועי ושירות של מומחים בענף דודי השמש. אצלנו הלקוחות בטוחים שהם מקבלים מוצרים מעולים ומתאימים ושירותי התקנה ברמה הגבוהה ביותר!

דילוג לתוכן