קולטי שמש

 

הפרימיום שיביא למקסימום

 
גם אתם מעוניינים ליהנות ממים חמים, זמינים וזולים? מחפשים דודי שמש שיעבדו במלוא תפוקתם? כאן, בחברת פאר עמוס, תוכלו למצוא את כל השירותים הדרושים לכם תחת קורת גג אחת:

  • שיווק ומכירה של קולטי שמש איכותיים, הנושאים את תו התקן של מכון התקנים הישראלי.
  • התקנת קולטי ודודי שמש במרכז ובאזורים נוספים בארץ, על ידי מתקינים מורשים ומנוסים.
  • תחזוקת הקולטים, לרבות ניקוי תקופתי.
 
ליצירת קשר מיידי: 09-8342753.
 

מהם קולטי השמש

 
 
קולטי שמש
 
 
 
מתקנים אלו אחראים על קליטת קרני השמש ועל המרת האנרגיה הסולרית לאנרגיית חום, וזאת לטובת חימום מים. מכשירים אלו עומדים למעשה בבסיס פעילותו של דוד השמש, ובלעדיהם פעולת חימום המים לא הייתה מתאפשרת. חברת פאר עמוס מספקת ללקוחותיה קולטי שמש איכותיים, וכן שירותי תיקון ואחזקה ברמה הגבוהה ביותר.
 
 
 
 

כיצד הם פועלים

 
 
קולטי שמש
 
 
 
קולטי השמש הם למעשה תיבות פח' שעליהן מותקנים פאנלים סולריים הסגורים במכסה זכוכית. המתקנים הללו מותקנים על גג הבית, בזווית של כ- 45 מעלות וכשהם פונים לכיוון דרום, זאת כדי שיוכלו לקלוט כמות מקסימלית של קרני שמש.

הקולטים עצמם מחוברים לדוד באמצעות צינור שחור, שדרכו מוזרמים המים מהדוד אל הקולטים ובחזרה. צבעו השחור של הצינור, מסייע לקליטת חום מרבית.
 
 
 
 
 
קולטי שמש
 
 
 
מכיוון שמים חמים קלים יותר ממים קרים, הם עולים מעלה, אל דוד השמש, ובמקומם יורדים מטה מים קרים שהיו עד כה בדוד. בהמשך, מים אלו מתחממים ועולים אף הם בחזרה לדוד. כך נוצר תהליך מחזורי של חימום וזרימת מים, ואנו נהנים ממים חמים וזמינים לשימוש מיידי.
 
 
 
 

דרישות תחזוקה

 
 
קולטי שמש
 
 
 
כדי שנהנה ממים חמים וזמינים באופן מיידי ולאורך זמן, לא די בהתקנת קולטי שמש איכותיים. עלינו גם להקפיד על תחזוקתם של המתקנים החיוניים הללו. מכיוון שהם מותקנים על הגג, רחוק מעיננו ומתשומת לבנו, אנו נוטים לשכוח שהם חשופים ללכלוך רב: אבק, חול, שאריות זפת וצבע, לשלשת ציפורים ועוד.

כשלכלוך זה חוסם את שטח הפנים של הקולטים, היכולת שלהם לקלוט קרני שמש ולעבוד במלוא תפוקתם פוחתת. במצב שכזה אנו נאלץ להמתין זמן רב יותר עד שכל המים הדרושים לנו יתחממו. ניקוי תקופתי יפתור את הבעיה.
 
 
 
 
לפרטים נוספים – צרו עמנו קשר 09-8342753 ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.