קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

צנרת סקדיול

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דודי שמש הם אחת ההמצאות החשובות לניצול אנרגיית השמש, ולצמצום השימוש באנרגיה מזהמת, המיוצרת בתחנות הכוח של חברת החשמל. שימוש בדודי שמש לחימום מים לצריכה ביתית הוא פתרון מדהים, גם בחימום המים וגם בחיסכון ניכר בהוצאות החשמל בכל בית.

מעבר לשימוש בשיטת קולטי השמש, יש עוד כמה אביזרים המיועדים לחסוך לכם עלויות, ולשמור על מערכת הדוד פועלת לתקופה ארוכה. בין האביזרים הללו ניתן למנות את:

  • סוג ציפוי הדוד והבידוד הפנימי
  • סוג מאיץ החום (גוף החימום הפועל כשאין שמש)
  • סוג הקולטים
  • סוג הצינורות של המערכת

כל אחד מאביזרים אלה מיועד לשמור על אורך החיים של הדוד, ולצמצם את העלויות הכרוכות בהפעלתו. תפקיד הציפוי החיצוני הוא להגן על הדוד מפני חלודה וחדירת מים מחוץ לדוד לתוכו, ויחד עם הבידוד הפנימי לשמור את חום המים לזמן הממושך ביותר שניתן. סוג מאיץ החום מיועד לחמם את המים בתוך הדוד, כשאין שמש וכיום נהוג להתקין מאיץ חימום ירוק שהוא למעשה שרוול פלסטיק מיוחד, השומר על גוף החימום החשמלי מפני הצטברות של אבנית המאטה את פעילותו ופוגעת בו. סוג הקולטים חשוב גם הוא על מנת להבטיח את חימום המים ביעילות כל עוד השמש זורחת, וכך גם לגבי בחירת סוג הצנרת של הדוד.

סוגים שונים של צינורות למערכת הדוד

כיום ניתן לייצר מערכות חימום מים עם סוגים שונים של צינורות. ההמלצה הכללית היא להשתמש באותם צינורות שבהם נעשה שימוש בתוך הבית. כלומר, אם הצינורות שלכם בבית עשויים פלדה או נחושת, יש להזמין את מערכת הדוד עם אותם צינורות, וכך לגבי צינורות פלסטיק וכדומה. כיום ניתן להזמין מערכות דודי שמש עם צינורות מיוחדים המכונים צנרת סקדיול, ויש לה כמה יתרונות גדולים.

מהי מערכת סולארית מאולצת

מהי צנרת סקדיול ומהם יתרונותיה?

צנרת סקדיול היא למעשה צנרת העשויה פלדה מגולוונת, והיא מציינת את עובי הדופן, הקוטר הפנימי של הצינור, את המשקל ליחידת אורך ואת העמידות בלחצים. למעשה אין צנרת סקדיול, אלא שיש צינורות פלדה בסקדיול 10, 40, 80, 100, 160 וכדומה, כאשר לכל צינור ייעוד שונה. להלן דוגמה של כמה צינורות סקדיול נפוצים:

סקדיול 10 – אלה הם צינורות המיוצרים בערגול קר מפלדה מעורגלת בחום, אלה מיוצרים על פי תקן 4314 המתאים לתקן האמריקני A759 ASTM, והם משווקים בשחור, מגלוון או צבוע בצבעים שונים.

סקדיול 40 – אלה הם צינורות פלדה ללא תפר, ומיוצרים לפי תקן 593 המותאם לתקן האמריקני GRADE A 53 ASTM. צינורות אלה משמשים למערכות חימום מים חמים וקרים, ומשווקים בשחור או מגולוון. צנרת סקדיול זו מיוצרת בקוטר של "1/2 עד "6 ואורכם הסטנדרטי הוא 6 מטר.

אם ברצונכם להתקין דוד שמש או דוד חשמל או דוד משולב, חברת דודי פאר עומדת לשרותכם עם כל סוגי הצינורות שתבחרו, וכל האבזרים הנחוצים כדי שתוכלו ליהנות ממים חמים במהירות וביעילות כל השנה.

צרו קשר עם פאר עמוס עוד היום לקבלת יעוץ, הצעת מחיר, והתקנת כל סוגי הדודים ומערכות סולאריות שונות.

דילוג לתוכן