קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

ציפוי אפוקסי לדוד

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דוד השמש הוא מערכת חימום המים הנפוצה בישראל. אמנם קיימות אלטרנטיבות אחרות פחות נפוצות לחימום של מים בבית, אך דוד השמש הוא מערכת חימום המים החסכונית והירוקה ביותר. הדוד עושה שימוש באנרגיה טבעית, אשר קיימת בשפע במדינת ישראל, כלומר האנרגיה הנפלטת מן השמש, ומחמם את המים בבית באמצעותה.

כל דוד מורכב ממיכל פנימי של מים, ומשכבת ציפוי חיצונית, אשר תפקידה למנוע היווצרות של חלודה, וכניסה של מים מבחוץ. בין שכבת הציפוי למיכל המים ישנה שכבת בידוד תרמי אשר עשויה מפוליאוריטן מוקצף, אשר תפקידה לשמור על חום המים בתוך המיכל.

כל דוד שמש מכיל גם מערכת חשמלית, אשר נכנסת לפעולה כאשר לוחצים על הכפתור הקטן האדום הממוקם בתוך הבית. מערכת זו נועדה לצורך חימום של מים בבית בימי החורף הקרים, בהם הדוד אינו יכול לקלוט מספיק אנרגיה מן השמש, על מנת לחמם את המים באמצעותה.

אילו ציפויים לדודי שמש קיימים היום בשוק?

דודי שמש עשויים משני חומרים עיקריים: ברזל או נירוסטה. אולם חומרים אלו נוטים להעלות חלודה, ועם השנים כל הדודים מפתחים את אותה התופעה. על מנת לנסות ולמנוע כמה שניתן את החלודה המצטברת, ולהאריך את חייו של הדוד, נוספו ציפויים פנימיים, אשר תפקידם לנסות ולמנוע כמה שניתן את הצטברות החלודה, והחלפה תדירה של גוף החימום. ישנם שלושה סוגים עיקריים של ציפויים לדודים:

  • ציפוי אמייל לדוד: אמייל הוא מעין חומר קראמי אשר מולבש על החלק הפנימי של הדוד, על מנת למנוע חלודה. ניתן להלביש ציפוי אמייל לדוד בצורה רגילה, או ציפוי אמייל באמצעות וואקום. ציפוי דוד באמצעות וואקום עדיף, מאחר והוא מאפשר ציפוי מלא ואיכותי של כל חלקי הדוד ביעילות, במהירות ובאיכות מקסימאלית.
  • ציפוי בטון לדוד: ציפוי זה מכונה גם ציפוי פוליטון, והיתרון הגדול שלו הוא בגמישותו, המאפשרת כושר היצמדות חזק למתכת המרכיבה את המיכל. ציפוי זה אמנם מחייב שימוש במתכת עבה יותר, אך הרווח הוא אורך חיים גבוה, וציפוי אחיד ללא סדקים ופיצוצים במרקם.
  • ציפוי אפוקסי לדוד: ציפוי אפוקסי לדוד שמש מכונה גם ציפוי פנולי, והוא ציפוי אשר עשוי סוג של צבע עמיד בפני חלודה. לציפוי זה יתרונות רבים בציפוי של דוד שמש, והוא נחשב הציפוי הטוב ביותר מבין השלושה.
דודי שמש - נוף מהגגות

ציפוי אפוקסי לדוד, למה זה כדאי?

לציפוי אפוקסי לדוד שמש יתרונות רבים. למעט החוזק והעמידות שלו בפני חלודה, ציפוי אפוקסי הוא אינו ציפוי רעיל, והוא מסייע במניעת הצטברות של אבנית על פני דוד השמש, ומסייע בשמירה על אורך החיים הארוך של גוף החימום ושל הדוד כולו. ציפוי צבע זה מסייע במניעת הצטברות בקטריות וחיידקים על גבי המשטחים הפנימיים של הדוד, והוא אינו משנה את הטעם או הריח של המים.

פאר עמוס, החברה המובילה בהתקנת ותיקון דודים

חברת פאר עמוס מתקינה דודי שמש במיומנות ומקצועיות כבר למעלה מ- 40 שנה. מוצרי החברה בטיחותיים, עמידים, ונושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

אם אתם מחפשים התקנה של דודי שמש ומערכות סולאריות בצורה מקצועית ואיכותית, מלאו פרטיכם בטופס בראש העמוד ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן