קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

ניקוי קולטי שמש

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דוד השמש כבר אינו מתפקד טוב כבעבר? ניקוי קולטי שמש אולי יוכל לשנות את התמונה מקצה אל קצה.
כי קולטי שמש נקיים – בניצול קרני השמש יעילים.
חברת פאר עמוס דודי שמש וחשמל מציגה: שירות תחזוקה וניקוי קולטי שמש לשיפור יעילות קליטת האנרגיה הסולארית ולהארכת חיי הקולטים.

לניקוי קולטי שמש צרו קשר 

גם אתם מעוניינים ליהנות ממים חמים, זמינים וזולים? מחפשים דודי שמש שיעבדו במלוא תפוקתם? כאן, בחברת פאר עמוס, תוכלו למצוא את כל השירותים הדרושים לכם תחת קורת גג אחת:

קולט שמש הוא החוליה הראשונה במערכת הסולארית שמטרתה לספק מים חמים לצריכה ביתית. לוחות גדולים אלו, המוצבים על גג הבית, הוא האמצעי אשר משמש לקליטה של אנרגיית קרני השמש, להמרה שלה לחום ולחימום המים בעזרת חום זה בטרם העברתם לאגירה במיכל דוד השמש.בשל תפקידו החשוב במערכת, חשוב לדאוג לתחזוקתו ולניקיונו של חלק זה למען שיוכל להמשיך לתפקד ביעילות ובצורה תקינה, וכדי למנוע תקלות עתידיות.

קרא כאן על תחזוקת קולטי שמש >>

איך למנוע אבנית בדוד?

בכל מקום שיש בו נוכחות של מים בקביעות נוטה להתפתח שכבה של אבנית. האבנית בתחילה אינה משמעותית, אך ככל שהזמן עובר האבנית מתעבה ומזיקה בצורה מהותית יותר. ניתן למנוע אבנית בדוד באמצעות פילטר מיוחד שמתקינים אותו בסמיכות למונה מים הדירתי. הפילטר מנטרל אבנית ומונע התפתחות של אבנית בדוד וגם בכל צנרת המים החמים בדירה.

התקנת דוד שמש במרכז
מערכת סולארית

מדוע חשוב לשמור על דוד נקי?

דוד נקי הוא דוד יעיל שמפתח פחות בעיות. אבנית מפחיתה את היעילות של גוף החימום, היא מצטברת על דפנות הצינורות ונחשבת לגורם ראשי בהיווצרות תקלות בצנרת המים ובדודי שמש. ככל שנשמור על דוד נקי ומתוחזק יותר, כך יש פחות סיכויים שייווצרו תקלות.

האם יש הבדל בין ניקוי אבנית בדוד לניקוי קולטי שמש?

בניקוי דודים שמש יש שני מרכיבים. החלק שנקרא ניקוי אבנית בדוד מתייחס לדוד עצמו שתפקידו להכיל את המים. לעומת זאת ניקוי קולטי השמש הוא ניקוי של הקולטים בלבד. את הקולטים צריך לנקות מבחוץ ומבפנים. הניקוי נועד לאפשר את קליטת השמש וניצול החום. כמו כן מנקים את הצנרת שבקולטים כדי לאפשר זרימה תקינה של מים.

ניקוי קולטי שמש – חיצוני ופנימי

שנם שני סוגים של עבודות ניקוי קולטי שמש. המוכר מביניהם הוא ניקוי קולטי שמש חיצוני: ככל דבר אחר, גם על פני השטח של הקולטים מצטבר עם הזמן אבק, כמו גם לכלוך נוסף. ככל שחלקם העליון והשקוף מלוכלך ומאובק יותר, כך מתקשים קולטי השמש בביצוע קליטה יעילה של קרני האור. לפיכך, יש צורך לנגב את פני השטח העליונים של הקולטים אחת לפרק זמן של מספר חודשים – והדבר ישפר להפליא את יעילותם בחימום המים.

ניקוי קולטי שמש פנימי הינו עבודה מורכבת יותר, שמטרתה לטפל במפגע האבנית המצוי במים הזורמים בצנרת המצויה בקולטים. משקעי אבנית מצטברים עלולים ליצור סתימות בצינורות ובחיבור לדודי השמש, וכתוצאה מכך לגרום לפגיעה ביעילותם של דודי שמש ולתקלות. כדי להימנע מכך, יש לבצע ניקוי קולטי שמש פנימי, הכולל את פתיחת הלוחות ושטיפה של הצנרת הפנימית שבתוכם, כמו גם עבודות תחזוקה פנימיות נוספות. ניקוי פנימי כדאי לבצע אחת לשנתיים.

חשוב לדעת: ניקוי קולטי שמש חיצוני ניתן לבצע באופן עצמאי, במידה ויש גישה נוחה לגג. לעומת זאת, ניקוי קולטי שמש פנימי הינו עבודה תובענית ומסובכת יותר, הדורשת מקצועיות ומומחיות, ומחייבת הזמנת טכנאי דודי שמש מיומן.

ניקוי קולטי שמש תקופתי מבטיח לכם אספקה מהימנה ויעילה של מים חמים ללא תקלות. כדי להאריך את חיי הדוודים ויעילותם, הקפידו להזמין איש מקצועי לטיפול בתחזוקת הקולטים והדוודים.

למידע נוסף בנושא, צרו עמנו קשר טלפונית עוד היום:

שאלות נפוצות

ניקוי שוטף של קולטי שמש חשוב כדי לשמור על יעילותם. אבק, צואת ציפורים, עלים ופסולת אחרת יכולים להצטבר על פני הקולטים ולחסום את אור השמש, ובכך להפחית את יעילות המערכת. ניקוי שוטף מבטיח ספיגת אור מירבית וביצועים מיטביים.

תדירות הניקוי יכולה להיות תלויה באקלים ובסביבה המקומיים. באזורים עם רמות גבוהות של אבק, זיהום או פעילות ציפורים, ייתכן שיהיה צורך בניקוי תכוף יותר. עם זאת, כהנחיה כללית, ניקוי שנתי מספיק לרוב ברוב האזורים.

כן, אתה יכול לנקות את קולטי השמש שלך בעצמך. עם זאת, בשל הגובה והזווית של הפאנלים, חשוב לקחת בחשבון את הבטיחות. אם אתה לא מרגיש בנוח עם המשימה, או אם קשה להגיע לפנלים, שקלו לשכור שירות ניקיון מקצועי.

ניקוי קולטי שמש דורש בדרך כלל מברשת רכה, מגב עם ידית ארוכה, צינור עם זרבובית לשטיפה עדינה ודלי של מי סבון חמימים. רצוי לנקות מוקדם בבוקר או מאוחר אחר הצהריים כשהקולטים קרירים יותר כדי למנוע אידוי מהיר שעלול להשאיר שאריות.

עדיף להשתמש בחומר ניקוי עדין ולא שוחק או בסבון כלים שלא ישרוט את משטח הזכוכית של הקולטים או יפגע בחומרת ההרכבה. הימנע משימוש בחומרי ניקוי שוחקים או בכימיקלים חריפים העלולים להזיק לאספנים או להשפיע לרעה על ביצועיהם.

בטיחות צריכה להיות הדאגה הראשונה שלך. השתמש בסולם בבטחה במידת הצורך, ושקול שימוש ברתמה לניקוי גגות. הימנע תמיד מניקוי בחלקים החמים ביותר של היום כדי למנוע נזק משינויי טמפרטורה מהירים. כמו כן, היה עדין כדי למנוע שריטות של הקולטים או גרימת נזק אחר.

בעוד שגשם יכול לעזור לשטוף אבק ופסולת רופפים, זה לא תמיד מספיק לנקות היטב את קולטי השמש. מי גשמים עשויים להשאיר אחריהם שאריות או משקעי מינרלים, והם לא יסירו צואת ציפורים או לכלוך תקוע.

כן, קולטי שמש מלוכלכים יכולים להשפיע באופן משמעותי על תפוקת האנרגיה של מערכת השמש שלך. בהתאם לכמות וסוג הפסולת, ייצור האנרגיה עשוי לרדת ב-5-25%. לכן, שמירה על קולטי שמש נקיים היא חיונית למיצוי ייצור האנרגיה של המערכת שלך.

אם קולטי השמש שלך נגישים בקלות ואתה מרגיש בנוח ובטוח לנקות אותם, ייתכן שלא תזדקק לשירות מקצועי. עם זאת, עבור התקנות גבוהות או קשות לגישה, או אם אתם מעדיפים ניקיון מקצועי יסודי, שכירת שירות ניקוי סולארי מיוחד יכולה להיות אופציה טובה.

זכור, הפרטים יכולים להשתנות בהתאם למיקומך, לסוג קולטי השמש ולתנאי מזג האוויר המקומיים, אז שקול תמיד את הנסיבות הייחודיות לקולטי השמש שלך.

דילוג לתוכן