מערכת סולארית מאולצת

 
דוד שמש הוא מתקן סולארי לחימום מים, אשר מותקן לרוב על גג הבית או המבנה, ועושה שימוש באנרגיה הנקלטת מן השמש על מנת לחמם את המים. הדוד מורכב משני חלקים עיקריים: מיכל המים וקולטני שמש.

  • המיכל לרוב מורכב מפלדה העמידה בפני מים, כאשר סביבה ציפוי, וביניהם חומר מבודד תרמית הקרוי פוליאוריתן בצורתו המוקצפת.

  • הקולטן הוא מעין תיבה מלבנית אשר עשויה ברובה מתכת, פרט לדופן הקדמית שלה, אשר עשויה זכוכית או פלסטיק. בתוך הקולטן עצמו עובר צינור מים שחור, כאשר מאחוריו ממוקם לוח פח שחור גם הוא, אשר תפקידו להעביר את החום שנוצר מבליעה של קרני השמש בקולטן.

באזורים בעלי קליטת שמש נמוכה, ניתן להתקין קולטן אשר עשוי מזכוכית עם דופן כפולה, על מנת לתגבר את הקליטה של קרני השמש.
 

מהי מערכת סולארית מאולצת?

 
דוד שמש סטנדרטי הוא פיתרון מעולה בבתים פרטיים או בבתים בעלי קומה אחת או שתיים, לא יותר. בבניינים גבוהים נוצר מצב בו אין מקום לכל דודי השמש של כלל הדירות בבניין על הגג, ובדירות המצויות בקומות נמוכות המרחק בין מיכל הדוד לקולטנים הוא גדול מידי, על מנת שהעברת החום תיעשה בצורה טובה ויעילה. אי לכך בבניינים כאלו הותקנה מערכת סולארית מאולצת אשר פותרת את כל הבעיות.
מערכת סולארית מרכזית מאולצת היא מערכת בה דודי השמש נמוכים בהרבה מקולטני השמש, ואז נעשה שימוש במשאבת סחרור, על מנת להזרים את המים החמים בתוך המערכת. משאבת סחרור המים מותקנת בצמוד לקולטי השמש בגג, והיא מופעלת על ידי סיגנל של הבדלי טמפרטורה בקופסת הפיקוד החשמלית.
 

מה הם היתרונות של מערכת מרכזית זו?

 
למערכת סולארית מאולצת מספר יתרונות חשובים:

  • בראש ובראשונה התקנה של מערכת זו בבניינים רבי קומות מאפשרת פיזור שווה של מים חמים בין כל הדיירים בבניין, ומונעת מצבים בהם הדירות העליונות, אשר קרובות לקולטני השמש יקבלו את כל המים החמים.
  • שנית, למערכת זו יתרון בולט במניעת הצטברות של אבנית, מאחר והיא מערכת סגורה, ואין מתבצעת בה תחלופה של מים. יתרון זה מעניק אריכות ימים לדוד, ומונע תחלופה תדירה של גוף החימום בעקבות חלודה.
  • היתרון השלישי החשוב שיש למערכת זו הוא שקולטני השמש יכולים להיות מותקנים במרחק רב מן הדוד עצמו, כך שניתן להתקין את הדוד במרתף או בחדר השירות, ולא בתוך הבית עצמו.
  • לבסוף, מערכת זו תורמת רבות לשיפור של המראה הסביבתי, ושומרת על האסתטיקה של גג הבניין, מאחר ויש צורך רק להתקין קולטנים על גגו של המבנה, במקום אוסף שלם של דודי שמש מתכתיים.
 

כיצד למצוא חברה מתאימה לצורך התקנה של מערכת זו?

 
מערכת סולארית מאולצת חוסכת תקלות רבות, ומזרימה את המים החמים ביעילות רבה לאורך הבניין כולו. אולם, על מנת שמערכת זו תפעל בצורה טובה ויעילה, יש צורך לבצע התקנה של המערכת בצורה מושלמת, מה שדורש ניסיון רב ומיומנות מבעל המקצוע.
 
אם אתם מעוניינים בהרכבה של מערכת סולארית ייחודית זו בצורה מקצועית, חברת פאר עמוס היא החברה הטובה ביותר בעבור המשימה.
לחברה טכנאים בעלי ניסיון רב בהתקנת דודים ומערכות סולאריות, וישנה אחריות מלאה על המוצרים עצמם, ועל טיב השירות וההתקנה.
 
 
מערכת סולארית מאולצת
 
 
 
מהי מערכת סולארית מאולצת