קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

מערכת סולארית מאולצת

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דוד שמש הוא מתקן סולארי לחימום מים, אשר מותקן לרוב על גג הבית או המבנה, ועושה שימוש באנרגיה הנקלטת מן השמש על מנת לחמם את המים. הדוד מורכב משני חלקים עיקריים: מיכל המים וקולטני שמש.

  • המיכל לרוב מורכב מפלדה העמידה בפני מים, כאשר סביבה ציפוי, וביניהם חומר מבודד תרמית הקרוי פוליאוריתן בצורתו המוקצפת.
  • הקולטן הוא מעין תיבה מלבנית אשר עשויה ברובה מתכת, פרט לדופן הקדמית שלה, אשר עשויה זכוכית או פלסטיק. בתוך הקולטן עצמו עובר צינור מים שחור, כאשר מאחוריו ממוקם לוח פח שחור גם הוא, אשר תפקידו להעביר את החום שנוצר מבליעה של קרני השמש בקולטן.

באזורים בעלי קליטת שמש נמוכה, ניתן להתקין קולטן אשר עשוי מזכוכית עם דופן כפולה, על מנת לתגבר את הקליטה של קרני השמש.

כל שלכם נותר זה ליצור קשר – ודודי פאר כבר בדרך…

מהי מערכת סולארית מאולצת?

דוד שמש סטנדרטי הוא פיתרון מעולה בבתים פרטיים או בבתים בעלי קומה אחת או שתיים, לא יותר. בבניינים גבוהים נוצר מצב בו אין מקום לכל דודי השמש של כלל הדירות בבניין על הגג, ובדירות המצויות בקומות נמוכות המרחק בין מיכל הדוד לקולטנים הוא גדול מידי, על מנת שהעברת החום תיעשה בצורה טובה ויעילה. אי לכך בבניינים כאלו הותקנה מערכת סולארית מאולצת אשר פותרת את כל הבעיות.

מערכת סולארית מרכזית מאולצת היא מערכת בה דודי השמש נמוכים בהרבה מקולטני השמש, ואז נעשה שימוש במשאבת סחרור, על מנת להזרים את המים החמים בתוך המערכת. משאבת סחרור המים מותקנת בצמוד לקולטי השמש בגג, והיא מופעלת על ידי סיגנל של הבדלי טמפרטורה בקופסת הפיקוד החשמלית.

האם ייתכן שאין מספיק מים חמים בבניין עם מערכת סולארית מרכזית?

מערכת סולארית מרכזית הינה – על פניו – מערכת חכמה מאוד, אך לעיתים עלולים הדיירים לגלות כי למרות שהמערכת עובדת כמו שצריך, עדיין קורה לפעמים שאין להם מים חמים. מדוע?
מכיוון שכאשר מדליקים את הדוד, יוצאים חלק מהמים החמים אל הצנרת המשותפת של כל הבניין וקורה שדיירים אחרים מרוויחים מים חמים על חשבונו של הדייר שהדליק את הדוד. בעיה זו ניתן לפתור על ידי התקנת פקחום – מכשיר החוסם יציאה של מים מהדוד כאשר מדליקים את הבוילר.

מה הם היתרונות של מערכת מרכזית זו?

למערכת סולארית מאולצת מספר יתרונות חשובים:

  • בראש ובראשונה התקנה של מערכת זו בבניינים רבי קומות מאפשרת פיזור שווה של מים חמים בין כל הדיירים בבניין, ומונעת מצבים בהם הדירות העליונות, אשר קרובות לקולטני השמש יקבלו את כל המים החמים.
  • שנית, למערכת זו יתרון בולט במניעת הצטברות של אבנית, מאחר והיא מערכת סגורה, ואין מתבצעת בה תחלופה של מים. יתרון זה מעניק אריכות ימים לדוד, ומונע תחלופה תדירה של גוף החימום בעקבות חלודה.
  • היתרון השלישי החשוב שיש למערכת זו הוא שקולטני השמש יכולים להיות מותקנים במרחק רב מן הדוד עצמו, כך שניתן להתקין את הדוד במרתף או בחדר השירות, ולא בתוך הבית עצמו.
  • לבסוף, מערכת זו תורמת רבות לשיפור של המראה הסביבתי, ושומרת על האסתטיקה של גג הבניין, מאחר ויש צורך רק להתקין קולטנים על גגו של המבנה, במקום אוסף שלם של דודי שמש מתכתיים.
מערכת סולארית מאולצת

מערכת סולארית מרכזית

במשך הרבה מאוד שנים השתמשו בדודי שמש או בחשמל לצורך חימום מים. יש לציין, כי מערכות אלו סיפקו את הצורך באופן די נחמד. אלא מה, בשנים האחרונות ועם ההתקדמויות הטכנולוגיות, החלו לחפש פתרונות זולים יותר ויעילים יותר לחימום מים בבניינים משותפים. מערכת סולארית מרכזית היא אחד מאלה, המיועדת לחימום מים. מערכת זו מתבססת על קרני השמש ובנויה בצורה שמנצלת היטב את השטח העומד לרשות הדיירים – במיוחד כאשר זה האחרון אינו גדול מידי.

חימום מים בבניין רב קומות

בבניינים הישנים, אלה שאין בהם הרבה קומות, יהיה חימום המים משימה פשוטה למדי. אך כאשר מדובר בבניין רב קומות, עלולה המשימה להפוך למאתגרת ביותר. על הגג אין מקום לדודי שמש רבים כמספר הדיירים וכאשר אין דוד שמש, יש צורך להשתמש באמצעים חשמליים לצורך חימום המים. הדרך היעילה והטובה ביותר להתמודד עם הדבר הזה הוא להתקין מערכת סולארית מרכזית בבניין.

מערכת זו אינה דורשת הצבה של דודים על הגג, כך שניתן לנצל אותו לצורך הנחת קולטים כמספר הדיירים אשר יעניקו אספקה שוטפת של מים חמים לכל הדירות.

איך עובדת מערכת סולארית לחימום מים בבניין משותף?

מערכת סולארית מרכזית הינה מערכת פרטית ומשותפת כאחד. ומה זה אומר? על גג הבניין מותקנים קולטים כמספר הדירות שבבניין, קולטים אלו מחוברים לצנרת ראשית אשר למעשה עוברת בין כל הדירות בבניין.
הצנרת הזו, מזרימה מים אשר מתחממים בתוך הקולטים ולאחר מכן מתפזרים באופן שווה בין כל הדירות ומחממים את הדודים. הדודים האלה, לשם שינוי, נמצאים בתוך הדירות שבבניין ולא על הגג. גאוני, נכון? מה שיותר גאוני זה, שאין צורך לדאוג שמא דיירי הקומות העליונות יבזבזו את כל המים החמים, כי הם מתחלקים באופן שווה בין כל הדירות.

תיקון מערכת סולארית בבניין משותף

בשל המורכבות של המערכת הזו, נדרשת מעורבות של אנשי מקצוע מומחים אשר יערכו ביקורות תקופתיות ויוודאו כי המערכת אכן תקינה ועובדת כמו שצריך. חשוב לציין, כי כל בעיה שמתעוררת במערכת סולארית מרכזית תהיה משויכת לכלל הדיירים בשל אופייה. לפיכך, כדי למנוע מהדיירים לשלם על הוצאות תיקון של מערכת סולארית, חשוב לדאוג לאיש מקצוע מתאים שיבצע טיפולי תחזוקה תקופתיים אשר ימנעו תקלות.

מהי מערכת סולארית מאולצת

כיצד למצוא חברה מתאימה לצורך התקנה של מערכת זו?

מערכת סולארית מאולצת חוסכת תקלות רבות, ומזרימה את המים החמים ביעילות רבה לאורך הבניין כולו. אולם, על מנת שמערכת זו תפעל בצורה טובה ויעילה, יש צורך לבצע התקנה של המערכת בצורה מושלמת, מה שדורש ניסיון רב ומיומנות מבעל המקצוע.

אם אתם מעוניינים בהרכבה של מערכת סולארית ייחודית זו בצורה מקצועית, חברת דודי פאר היא החברה הטובה ביותר בעבור המשימה.
לחברה טכנאים בעלי ניסיון רב בהתקנת דודים ומערכות סולאריות, וישנה אחריות מלאה על המוצרים עצמם, ועל טיב השירות וההתקנה.

דילוג לתוכן