קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

מאיץ חום לדוד

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דוד השמש הוא אחת מן ההמצאות היעילות והשימושיות ביותר שהוכנסו לשימוש. לא רק שדוד השמש מעניק לנו את האופציה למים חמים בבית, הוא גם עושה זאת בצורה חסכונית וידידותית לסביבה, על יד קליטה של אנרגיית השמש, והפיכתה לאנרגיה המשמשת לחימום המים.

הדודים מורכבים מחלק עגול, המשמש להכלה של המים, העשוי ברזל או אלומיניום, שכבת בידוד העשויה מחומר מוקצף, ושכבת ציפוי אשר מונעת חלודה. נוסף על כך הדוד מצויד בקולטני שמש, כאשר בין הקולטן למיכל ישנו צינור, אשר משמש להעברה של מים בין הקולטן למיכל.

לכל הדודים ישנה גם מערכת חשמלית, אשר תפקידה לסייע לדוד לחמם את המים בימי החורף הקרים, כאשר האנרגיה הנקלטת מקרני השמש אינה מספיקה לצורך חימום מוצלח של מים.

ממה מורכב מאיץ חום לדוד, וכיצד הוא פועל?

אמנם דודי השמש הם המצאה מיוחדת במינה, אך חימום של מים באמצעות קולטנים בלבד יכול לקחת מספר שעות, ואף יותר, אם מדובר במים חמים שצריכים להספיק למקלחות של משפחה שלמה.

אם כך, כיצד חימום של מים באמצעות דוד השמש למשך כחצי שעה בלבד מספיק לספק מים חמים? התשובה נעוצה במאיץ חום לדוד. מאיץ חום לדוד הוא למעשה רכיב המותקן בדוד עצמו העשוי פלסטיק, והוא מקיף את גוף החימום של הדוד.

המאיץ אוגר בתוכו 2-4 ליטר של מים, ומעביר אותם אל החלק העליון של הדוד, איפה שממוקם הקולטן. כך, מחמם הקולטן רק חלק קטן של מים, במקום את כל מי הדוד, ומקצר את זמן ההמתנה למים חמים.

דודי שמש - קומפלט 170 ליטר מעמד מגולוון

היתרונות והחסרונות של המאיץ

למאיץ חום לדוד מספר יתרונות משמעותיים:

  • כולנו מכירים את הסיטואציה הזו בה מגיעה שעת הערב, הילדים זקוקים למקלחת חמה, אבא מעוניין להתקלח אחרי יום עבודה ארוך, ואמא זקוקה למקלחת אחרי בישול והכנה של ארוחת הערב, אך אין מים חמים. הדלקה של הדוד למשך כשעה תספק מים חמים במהרה לכל המשפחה הודות לחלק המאיץ.

    המאיץ מאפשר לקצר את זמן ההמתנה למים חמים, ומעניק כמות גדולה של מים חמים בזמן קצר.

  • יתרון נוסף של מאיץ המים החמים הוא בחסכון של חשמל. הפעלה של דוד ללא מאיץ לצורך חימום של מים חמים תיקח כשלוש שעות לחמם את המים. פעולת המאיץ מקצרת את משך פעולת הדוד לכחצי שעה, וחוסכת חשמל וכסף רב.

החיסרון העיקרי של מערכת מאיצה זו הוא, שהמערכת נוטה לצבור אבנית עקב שימוש מרובה בדוד, ויש להחליפה אחת לשנה בערך. אולם, החלפת המערכת בתדירות גבוהה אינה מחסירה מערכה, ועדיין משתלמת בטווח הרחוק בהיבט של חסכון חשמלי, ואף בהיבט של נוחות ויעילות.

איפה ניתן לרכוש מערכת מחממת מהירה לדוד השמש?

בעת רכישה של דוד שמש חדש ניתן לבקש מכל אחד מהיצרנים להכליל את המערכת הזו בתוכו. אולם, על מנת להימנע מהחלפת המערכת בתדירות גבוהה, יש לרכוש את הדוד כולל המערכת המאיצה מחברה אמינה ומקצועית.

פאר עמוס דודי שמש וחשמל, מתחייבת להעניק לכם מוצרי חימום מהמתקדמים והאיכותיים הנמכרים כיום בשוק.
על כל אחד מן המוצרים מוטבע תו תקן, וישנה אחריות מלאה הן על המוצרים השונים והן על השירות.

דילוג לתוכן