קבלן רשום 50 שנות ניסיון
חייגו כעת:

דוד שמש

קבלו הצעת מחיר משתלמת:

דודי שמש הם אמצעי החימום הנפוץ ביותר בישראל, וכיום נהנים מהם יחידים, זוגות ומשפחות. הדרך הנכונה לבחור דוד היא לבדוק קודם כל את הנפח:

יחיד יכול להסתפק בדוד בנפח של 60 ליטרים בלבד, לעומת בני זוג הזקוקים לדוד בנפח של 80-120 ליטר. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני ההתקנה ולבחור דוד אשר יענה על צריכת דיירי הבית.

אדם צורך בממוצע 30-40 ליטרים של מים חמים ביום, ולכן משפחה עם 2-3 ילדים זקוקה לדוד בנפח של לפחות 120-150 ליטר.

כיום ניתן למצוא דוודים בנפח של 170 ליטר, 200 ליטר ואפילו 300 ליטר. ברוב המקרים דוודים גדולים אלו לא מיועדים ללקוחות פרטיים אלא לבתי מלון, עסקי אירוח וכדומה.

דודי שמש - רכיבים, מחירים ואופן פעולה

  • דוד שמש תקין מייצר את כמות המים החמים הגדולה ביותר בחודשי הקיץ.
  • בתוך כל דוד ישנו תרמוסטט אשר אחראי על הוויסות של הטמפרטורות, מה שמונע מהדוד להתפוצץ. לאחר כמה שעות של שמש אמור הדוד להגיע לדרגת החימום הרצויה, בהתאם לנפח שלו.
  • עדיף להתקלח בשעות הערב על מנת לחסוך בחשמל, וכך למנוע מהדוד עבודה מאומצת.
  • בחודשי החורף לעומת זאת נכנסת לפעולה המערכת החשמלית, הכוללת גוף חימום ותרמוסטט. מערכת זו מחממת את כל המים בדוד בזמן ממוצע של שעתיים.

טווח המחירים של דודי שמש רחב יחסית – וזאת בשל הבדלים בין היצרנים, תווי התקן והנפחים. העלות נעה בין 850-1,400 ש"ח לדוד בלבד, לא כולל עלות ההתקנה והקולטים. בנוסף, מיקום ההתקנה משפיע על המחיר, וככל שהגג רעוע יותר, כך העלות הסופית תגדל.

דוד שמש
דודי שמש
קולטים של דוד שמש
התקנה של דוד שמש
מאיץ חום לדוד שמש - חברת דודי פאר

לכמה זמן מחזיק דוד שמש?

דוד איכותי אמור להחזיק מעמד לתקופה של 12 שנים וזאת בשל מבנה פשוט יחסית:

א. מיכל המים – זהו גליל מאורך עשוי פלדה ועמיד בפני לחץ מים אשר סביבו גליל פח מגולוון.

ב. קולטים – קולטן שמש הוא תיבה מלבנית עשויה ממתכת ודופן קדמית מזכוכית או מפלסטיק שקוף.
בעזרת צינור המגיע מתשתית המים של הבית ומחובר לקצה הצינור העובר בתוך הקולטים, קרני השמש הפוגעות בקולט הופכות לאנרגיית חום.

המים שבצינור מתחממים באמצעות הולכה ממתכת הצינור, ויוצאים חזרה לתשתית המים הביתית ממיכל נוסף הנמצא בצידו העליון של הדוד.

סוג דוד יתרונות חסרונות
דוד שמש חסכוני בחשמל, ידידותי לסביבה, תחזוקה נמוכה תלוי במזג האוויר, אינו מחמם בלילה ובחורף, התקנה יקרה
דוד חשמל זמינות מים חמים בכל עת, התקנה פשוטה יחסית צריכת חשמל גבוהה, פחות ידידותי לסביבה
דוד גז חימום מים מהיר, יעיל וחסכוני יחסית דורש חיבור לגז טבעי, תלוי באספקת גז, פחות ידידותי לסביבה
דוד חכם שליטה מרחוק, ניטור צריכת אנרגיה, חסכון בחשמל מחיר גבוה יותר, מורכבות טכנית
דוד מחליף חום משלב דוד שמש וחשמל, יעילות גבוהה, זמינות מים חמים בכל עת מחיר גבוה יחסית, מורכבות טכנית

התקנת דוד שמש

להתקנת דוד שמש באזור השרון או דוד שמש במרכז, התקשרו עוד היום לחברת פאר עמוס דודי שמש וחשמל:

ישראל מוכרת בכל רחבי העולם כחלוצה וכמובילה בתחום דודי השמש, אך על אף עובדה זו, יש בה יותר דודי חשמל ולא בכדי: לא בכל מבנה ניתן להתקין מערכת סולארית שתפעל ביעילות הרצויה, מה גם שלמערכת סולארית הפועלת בעזרת אנרגיית השמש יש חולשה – היא תלויה בשמש. ביום מעונן או בבניין ללא מערכת סולארית לחימום מים, התקנת דוד שמש היא הדרך להשגת אספקת מים חמים כשאנו זקוקים להם.

למי מתאים הדוד שמש ואיך מתקינים אותו?

  • תושבי הדרום יכולים לנצל את הפוטנציאל של דודי שמש, אך גם באזורים אחרים בארץ יש אפשרות להפוך את קרינת השמש למים חמים – וכך לחסוך בחשמל.
  • הדוד מתאים ליחידים, לזוגות ולמשפחות, כאשר בכל מקרה ניתן להשתמש בחורף במערכת החימום החשמלית.
  • התקנה איכותית היא פרמטר חשוב בשביעות הרצון של הלקוח, משום שהיא תקבע את אורך החיים של הדוד, את אופן הפעולה שלו ואת העמידות.
  • זו הסיבה שכדאי להתקין דוד עם חברה גדולה ומבוססת המאמינה באווירה משפחתית ואדיבה.

לפרטים נוספים תצרו קשר עם נציגנו ונעמוד לשירותכם

דוד שמש הוא מכשיר שמשתמש באנרגיה מאור השמש לחימום מים למטרות שונות, כמו רחצה, כביסה או חימום החלל.

דוד שמש מורכב בדרך כלל מקולטי שמש, שסופגים את אור השמש וממירים אותו לחום, ומכל אגירה שיכיל את המים המחוממים. הקולטים מעבירים את החום למים, ולאחר מכן מאוחסנים ומשמשים לפי הצורך.

כמה יתרונות של שימוש בדוד שמש כוללים עלויות אנרגיה מופחתות, קיימות סביבתית ועצמאות ממקורות אנרגיה קונבנציונליים. דודי שמש יכולים להיות גם מקור אמין למים חמים, במיוחד באזורים עם אור שמש בשפע

כן, ישנם סוגים שונים של דודי שמש. שני הסוגים הנפוצים הם מערכות אקטיביות ופסיביות. מערכות אקטיביות משתמשות במשאבות או מאווררים כדי להזרים מים או נוזל העברת חום, בעוד שמערכות פסיביות מסתמכות על הסעה טבעית כדי להעביר מים או חום.

בעוד שאור שמש ישיר הוא אידיאלי לביצועים מיטביים, דודי שמש עדיין יכולים לפעול ביעילות בימים מעוננים או מעוננים. הם יכולים לרתום אור שמש מפוזר, אם כי היעילות שלהם עשויה להיות מופחתת מעט.

תוחלת החיים של דוד שמש יכולה להשתנות בהתאם לגורמים כמו תחזוקה, איכות הרכיבים ותנאי האקלים. ככלל, דוד שמש מתוחזק היטב יכול להחזיק מעמד בין 20 ל-30 שנה.

דודי שמש דורשים בדרך כלל תחזוקה מינימלית. בדיקות סדירות של רכיבים כמו קולטים, מיכלי אחסון ומשאבות, כמו גם ניקוי תקופתי, מומלצים כדי להבטיח ביצועים מיטביים ואריכות ימים.

דילוג לתוכן